Õpikud ja koolitarbed

Selle kingiga toetad Afganistani, Birma, Keenia või Ghana õpilastele koolitarvete ja õpikute ostmist.

Mondo töötab Ghanas, Keenias, Birmas ja Afganistanis mitmete koolidega, kus puuduvad kas elementaarsed õppematerjalid täielikult või jääb vajaka ilukirjandusest, teatmeteostest, vihikutest ja kirjutusvahenditest. Näiteks Shani aladel Birmas on pahatihti terve klassi peale üks õpik. See õpik  on õpetaja käes, kes kogu klassile sealt uut tarkust ette loeb. Afganistanis seevastu on õpikud küll riigi poolt tagatud, kuid puudu jääb õpilaste koolitarvetest – pliiatsitest, vihikutest, pastapliiatsitest.

Selle kingitusega panustad Mondo Tarkusefondi, mille abil toetatakse koole ja tublisid õpilasi Ghanas, Keenias, Birmas ja Afganistanis.

Osta toode:

5€

Kogus:

Zamzama õpib Fatima Zahra kooli 8. klassis. Tema perekond on konservatiivne ja peab lugu traditsioonidest ning tema vanemad ei ole kindlad, kas Zamzama peaks üldse koolis käima. Isa tahaks hoopis, et ta aitaks perele küttepuid koguda.
“Minu vanemad ei taha, et ma käiks koolis ja õpiks, sest neil ei ole selleks piisavalt raha ja me ei saa seda endale lubada,” selgitab Zamzama.
Zamzamal õnnestus oma vanemaid veenda, et ta saab Fatima Zahra koolis käia ja peale tunde küttematerjali koguda. Haridus on koolis tasuta ja vastab nõuetele. “Siin koolis on väga hea õppida, sest koolikeskkond on sobiv ja õpetajad on
lahked,” ütleb Zamzama.
Fatima Zahra kool on Zamzama lootuskiir paremale elule. Ta soovib väga oma õpinguid jätkata ja tulevikus õpetajaks saada. Ta on andekas õpilane ja talle meeldib oma klassikaaslasi õppimisel aidata. “Ma tahaksin, et kool leiaks toetajaid juurde ja saaks rohkem õpilasi vastu võtta. Afganistanis on liiga palju peresid, kes ei jaksa oma tütreid kooli saata, aga Afganistani tüdrukud vajavad võimalust koolis käia,” ütleb Zamzama.

95% rahast läheb otse abivajajateni

kenya

Loe kuidas Mondo Keenias kohalikku kogukonda aitab.