PROJEKTID

Süüria põgenike toetamine Jordaanias, Türgis ja Liibanonis

Projekti kestus: September 2016 – August 2018
Rahastaja: Eesti Valisministeerium
Projekti nimi inglise keeles: Wash and Education cluster assistance to Syrian refugees in Jordan, Turkey, and Lebanon.

Konflikt Süürias on kestnud juba viis aastat ja selle tagajärjel on 11 miljonit inimest pidanud oma kodudest lahkuma. Mondo on viimased 3 aastat töötanud Jordaanias koos Finn Church Aid’iga piirkonna kahes suuremas pagulaslaagris (Zaatari ja Azraq), pakkudes Süüria põgenikele humanitaarabi toidu jagamise ja hariduse toetamise näol. Viimase kolme aasta jooksul oleme panustanud arvutiklasside rajamisse, pakkunud laagrites elavatele inimestele võimalust töötada oma erialal ning õppida ja omandada rahvusvaheliselt tunnustatud arvutiõppe ICDLi sertifikaati.

Lisaks nendele tegevustele oleme panustanud jalgpalliväljakute katmisesse kunstmuruga, et nii  tüdrukutel kui ka poistel oleks võimalik jalgpalli mängida.

 

Septembris 2016 alustab Mondo oma kolmanda humanitaarabiprojektiga Süüria põgenike olukorra leevendamiseks naaberriikides, sel korral on lisaks Jordaaniale kaasatud ka Liibanon, kus on partneriks Lebanese Society for Educational & Social Development. Samuti on üheks tegevuskohaks Türgi, kus on meie partneriks Small projects Istanbul.  Projekti käigus jätkame koos partneritega haridusprogrammide arendamist ja pakkumist ning esmakordselt tegeleme ka vee kättesaadavuse, kanalisatsiooni ja hügieeni arendamisega. Projekti raames on kavas rajada Jordaanias Azraqi laagris tarbevee taristu, millega võimaldadakse laagri elanikel põllumajandustegevuste arendamist.

Projekti kestvus on kaks aastat.

 

Projekt:

  • panustab Süüria pagulaste olukorra leevendamisele Jordaanias, pakkudes neile võimalust ennast täiendada hariduses ning pakkuda neile ja vastuvõtvale ühiskonnale elamistingimuste parandamist;
  • panustab Süüria pagulaste olukorra leevendamisele Liibanonis, parandades nende hügieenivõimalusi ning panustada laste haridusse.
  • panustab Süüria pagulaste olukorra leevendamisele Türgis, parandes nende keeleoskuseid ja majanduslikku toimetulekut.

Lisainfo:
Projektijuht Kristi Ockba
kristi.ockba@mondo.org.ee, 53402920

 

TOETA HUMANITAARABI

Humanitaarabi logo Mondo

Uudised

Mondo otsib vabatahtlikke seitsmesse arenguriiki

04.12.2018

Maailmas tähistatakse 5. detsembril rahvusvahelist vabatahtlike päeva. MTÜ Mondo kuulutab sel päeval välja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike programmi kandideerimisvooru, mille raames otsitakse erialaeksperte Ghanasse, Keeniasse, Ugandasse, Ukrainasse, Taisse, Gruusiasse ja Türki. Vabatahtlike lähetused kestavad 6 või 12 kuud ning kandideerimisvõimalus on kõigil Euroopa Liidu kodanikel. Seekordses voorus otsitakse nelja erineva eluvaldkonna esindajaid kokku 21-le positsioonile.
LOE EDASI