Oleme Ghanas töötanud alates aastast 2009.

Koos kohaliku partnerorganisatsiooniga ja haridusametiga töötame Põhja-Ghana Nabdami piirkonnas asuvas Kongo külas. Toetame piirkonna laste põhi- ja gümnaasiumiharidust, aitame tõsta kohalike koolide haridustaset ja koolikeskkonna kvaliteeti. Töötame naiste parema tervise ja iseseisvama toimetuleku nimel. Oleme toetanud lesknaiste gruppe kitsedega jm põllumajandustarvikutega ja aidanud käima lükata piirkonna ettevõtlikel naistel sheavõi- ning korvipunumisühistud. Kongo külasse on panustanud ka paljud Eesti ekspertvabatahtlikud sh õpetajad, disainerid, medõed ja ämmaemandad.

 

Mondol on Ghanas aidanud töötada Eesti Välisministeerium ning era-annetajad.

Eestlaste annetuste toel on

600 Ghana lesknaist

saanud endale kitse

Aastal 2016 valmis

7200 kg sheavõid

Mondo abil rajatud tootmisühistus Ghanas

Aastal 2016 jätkas

38 Ghana noort

keskkooliõpinguid meie Tarkusefondi toel

Nabdami piirkonna

14 koolil

on sõpruskool Eestist

Sügisel 2016 läks kooli

121 Ghana põhikoolilast

meie era-annetajate toel

Haridustegevused ja naiste jõustamine Ghanas

LOE LÄHEMALT

Mondo partnerid Ghanas

Kongo Village Community Development Association (KoCDA)

Mondo partner Ghanas on kohalik organisatsioon Kongo Village Community Development Association (KoCDA), kellega Mondol on toimiv koostöösuhe alates 2008. aastast. MTÜ Mondo toetusprogrammi raames kogutud vahendite kasutamise kontrollimiseks on valitud 8-liikmeline kogu. Selle tegevust juhib Victor More, kes on ühtlasi Kongo küla põhikooli juhtkonna SMC (School Management Committee) liige.

Ghana Education Service

Mondo alustas koostööd Ghana haridusametiga (Ghana Education Service – GES) Nabdami piirkonnas 2015. aastal, kelle ülesandeks on korraldada kohalike koolide tööd. Riiklikke vahendeid ametil napib, sest info liigub pealinna Accra ja põhja piirkonna vahel aeglaselt ja laste arv nõuab uute koolide rajamist. Haridusameti abil saab Mondo täpsemalt kaardistada kohalike koolide vajadusi ja vahendada Eestis kogutud toetusi efektiivselt ja läbipaistvalt koolidele. Koolitoetuste jagamist ja sõpruskoolide suhtlust korraldab ja koordineerib hr. Francis Sapaat (pildl).

Uudised

Mondo Akadeemia kutsub arutlema naiste õiguste üle

14.03.2018

Märtsis tähistatakse naistepäeva ja see tõstab reeglina üles teema lilled versus naiste õigused. 21. märtsil kell 18 algav Mondo Akadeemia kannab pealkirja “Ghana naine – traditsioonide pantvang?” ning kutsub arutlema naiste õiguste ja võimaluste üle maailma eri paigus. Kui Eestis on kuumad teemad palgalõhe, naiste esindatus poliitikas ja tööturul, siis traditsioonilises Ghana ühiskonnas puuduvad naistel
LOE EDASI