Mondo on alates 2012. aastast tegutsenud Uganda erivajadustega naiste ja noorte toimetuleku edendamisega.

Aitasime rajada ratastoolis naistele õmblustöökoja Tailoring and Crafts by Kampala Disabled Initiatives ning puuetega noorte koolile NoveBluesky International tootmiskeskust. Toetame erivajaduste inimeste toimetulekut ka Põhja-Ugandas.

2018. aastast lähetame piirkonda vabatahtlikke EU AID Volunteers programmi raames.

Loe altpoolt meie partneritest ja tegevustest lähemalt.

Puuetega inimeste toetamine Ugandas

LOE LÄHEMALT

 KDI õmblustöökoda pakub

10 naisele

igapäevast tööd

2018. aastal alustas

15 uut erivajadusega inimest

elatise teenimist

Mondo partnerid Ugandas

Uganda Pioneers Associaton

UPA on 1989. aastal loodud vabatahtike organisatsioon, mille eesmärgiks on edendada kogukonnapõhist arengut, kultuuridevahelist dialoogi ning noorte osalust vabatahtlikus töös. Organisatsiooni peakontor asub Kampala äärelinnas Nansanas ning lisaks ulatuvad organisatsiooni harud seitsmesse Uganda piirkonda. UPA vahendab rahvusvahelisi vabatahtlikke ka töölaagritesse või pikaajalistesse teenistustesse. Vabatahtlikele pakutakse teenistuse ajal vajalikku tuge ning kokkuleppel majutuvad vabatahtlikud Nansanas asuvas külalisemajas. MTÜ Mondo vabatahtlikud on seni lähetuse algusperioodil elanud külalistemajas ning kasutanud UPA kui vastuvõtva organisatsiooni tuge kogu lähetuse jooksul. Nansana asub Kampalast ca 0,5-1h matatu-sõidu kaugusel. UPA kohta saate rohkem lugeda siit.

Kampala Disabled Initiatives

Kampala Disabled Initiatives on naistegrupp Uganda pealinnas Kampalas. Nad on naised, kes on loonud oma väikese rätsepaettevõtte, et tagada sissetulek endale ja oma lähedastele. Naised on kõik Kampala puuetega laste kooli vilistlased ning nende tooteid saab osta ka Mondo kontorist Telliskivi Loomelinnakus. Rätsepakoda aitasid püstitada vabatahtlikud Kadi Epler ning Liina Viira.
Aadress: Namugoona, Kampala (5 km linnast välja mööda Hoima maanteed)

Uudised

Mondo otsib vabatahtlikke seitsmesse arenguriiki

04.12.2018

Maailmas tähistatakse 5. detsembril rahvusvahelist vabatahtlike päeva. MTÜ Mondo kuulutab sel päeval välja Euroopa Liidu humanitaarabi vabatahtlike programmi kandideerimisvooru, mille raames otsitakse erialaeksperte Ghanasse, Keeniasse, Ugandasse, Ukrainasse, Taisse, Gruusiasse ja Türki. Vabatahtlike lähetused kestavad 6 või 12 kuud ning kandideerimisvõimalus on kõigil Euroopa Liidu kodanikel. Seekordses voorus otsitakse nelja erineva eluvaldkonna esindajaid kokku 21-le positsioonile.
LOE EDASI