Puuetega inimeste toetamine Ugandas

Ugandas alustasime puuetega inimeste toetamist aastal 2012, mil Mondo vabatahtlik Siisi avas pealinnas Kampalas sotsiaalse ettevõttena tegutsenud kohviku Pop Up, mis pakkus praktikakogemust kahe partnerkooli õpilastele ja vilistlastele. Kohviku sulgesime aastal 2014 – põhjustest ja projekti kulgemisest saab lähemat lugeda siit.

 

2014. aastal ehitati Mondo toel Bluesky erivajadustega kooli tootmiskeskus ja avati Kampala Disabled Initiatives töökoda-pood. Kuna Ugandas on erivajadustega inimestel väga raske tööd leida, siis Mondo kaasabil loodud töökohad muudavad nii konkreetse inimese elu kui ka kogukonna suhtumist erivajadustega inimestesse.

Bluesky kooli juurde loodud tootmiskeskuses tegeletakse paaril päeval nädalas käsitööga: valmistatakse banaanilehtedest punutisi ja käsitöökaarte, meisterdatakse karastusjoogi pudelikorkidest kõrvarõngaid ja võtmehoidjaid ning nahast sandaale ja püksirihmasid. Tootmiskeskusel on põllumaa, kus noored kasvatavad enda ja kooli tarbeks maisi, banaane, kartulit, jm põllusaadusi, ning kahe lehma ja kanade-partide-jäneste pidamiseks vajalikud kõrvalhooned.

 

Kampala Disabled Initiatives on toimiv naisterühm, mille liikmetel on head ja usaldavad suhted ja juht, kes tunneb raamatupidamist ja on saanud turundustegevuse alast koolitust, sh läbinud sotsiaalmeedia koolituse. Siiski jäi turundustegevus ja toodete müügist saadud tulu 2015. aastal veel tagasihoidlikuks. Ratastoolis olevate naiste sõnul vajaksid nad ka järgmistel aastatel vabatahtlikke abiks, kes aitaksid leida stabiilseid kohalikke müügikohti. Kvaliteetselt valmistatud õmblustööle peaks kindlasti Kampalas turgu olema – Uganda pealinlaste ostujõud kasvab ja turiste on palju.

Õmblustöökojas Kampalas valmistakse

üle 400 toote

eestlaste tellimusel aastas

Bluesky kooli juurde rajatud

tootmiskeskus

suurendab Uganda erivajadustega noorte käsitööoskusi

Päevikud

Uudised

Eesti aitab Helmandi provintsi keskhaiglat Afganistanis ligi 3 miljoniga

08.09.2008

Välisministeerium toetab Afganistani Helmandi provintsi keskhaiglale Bost Hospital meditsiinilise varustuse soetamist 2 943 213 krooniga. Projekti rahastatakse välisministeeriumi eelarvest arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud vahenditest. Afganistan on üks maailma vaesemaid riike, mille ülesehituse õnnestumiseks on hädavajalik tihe koostöö ka meditsiinivaldkonnas. „Helmandi provintsi keskhaigla toetamine parandab arstiabi kättesaadavust sealsetele elanikele,” ütles välisminister Urmas Paet. Välisminister lisas, et
LOE EDASI