Ukraina inimõiguslased kogunesid Eesti saatkonnas

Täna, 5. juulil, kogunesid Kiievi Eesti suursaatkonnas sisepõgenikega tegelevad Ukraina inimõiguslased. Koos Eesti kommunikatsiooniekspertide ja vabakonna esindajatega arutletakse viimastel aastatel riigis toimunud inimõiguste rikkumiste üle. Õiguslased kokku kutsunud MTÜ Mondo sõnul loodetakse üritusega edasist tööd parandada ning sisepõgenike probleeme Ukraina ühiskonnas nähtavamale tuua.

Ukrainas on sõjalise konflikti tulemusena pidanud kodudest põgenema hinnanguliselt 1,7 miljonit inimest – rohkem kui Eestis elanikke. Oma kodu jätnud inimesed on pidanud end sisse seadma riigi rahulikes piirkondades, kus neid pahatihti nähakse abivajajate asemel konkurentidena töö-, lasteaia- ja koolikohtadele. 42 miljoni inimesega riigis jäävad aga sisepõgenike hääled vähemuseks ning nii satuvadki paljud inimesed kafkalikesse õigusrägastikesse, kust välise abita pääseda pea võimatu.

Täna kogunesid Eesti suursaatkonnas Kiievis seitsme Ukraina organisatsiooni liikmed, kes sisepõgenike õiguste kaitse ja nõustamisega igapäevaselt tegelevad. Ürituse kokku kutsunud MTÜ Mondo humanitaarabieksperdi Veronika Svištši sõnul loodetakse ürituse tulemusena töö efektiivsemaks muutumist: “Probleemiks on just avalikkuse vähene huvi ja see, et inimeste õigusi tagavaid seaduseid tihti ei jälgita. Räägime täna sellest, kuidas kohalikud organisatsioonid saaksid oma kommunikatsiooni- ja eestkostetööd paremini teha ja nii tagada sisepõgenike õiguste järgimine.”

Päeva tuumaks on Eesti Vabaühenduste Liidu EMSL esindajate Ivan Lavrentjevi ja Katerina Danilova koolitus efektiivsest kommunikatsioonist ja tekkinud probleemide lahendamisest. “Vahel on raske enda tegevust kõrvalt näha ja otsustada, millised töömeetodid oleksid raskete juhtumite lahendamisel parimad – oleme lihtsalt niivõrd asjas sees. Me oleme väga rõõmsad, et saame õppida Eesti eksperide kogemusest ning arutada nendega teemasid, mille suhtes nemad on emotsionaalselt neutraalsed,” ütles kohaliku organisatsiooni Vostok SOS juht Oleksandra Dvoretska. Vostok SOS on tegelenud sisepõgenike õiguste ning humanitaarabi jagamisega alates 2014. aastast, mil konfilkt algas. Koos MTÜ Mondoga avati eelmisel aastal ka nõuandeliin, kuhu hätta jäänud inimesed saavad pöörduda.

MTÜ Mondo on Eesti organisatsioon, mis tegeleb humanitaarabi, arengukoostöö ja maailmaharidusega. Ukrainas on Mondo tegutsenud alates 2014. sügisest. Üritust rahastab MTÜ Mondo arengukoostöö projekti raames Eesti Välisministeerium.

Eestkoste_Ukraina_Mondo-5 Eestkoste_Ukraina_Mondo-9 Eestkoste_Ukraina_Mondo

 

arengukoostoo_est_mv_rgb

05.07.2016

VAATA KÕIKI UUDISEID

TEISED UUDISED

Mondo töötajad osalesid humanitaarabi missioonil Somaalimaal

20.02.2018

Jaanuaris ja veebruaris töötasid Mondo eksperdid Janika Tamm ja Veronika Svištš Soome Kirikuabi esinduses Somaalimaal. Soome Kirikuabi tegeleb hetkel põhiliselt Jeemenist Somaalimaale tagasi pöördunud põgenike koolitamisega ning rahalise abiga, samuti põua ja konfliktide tõttu ümber asunud sisepõgenike toetamisega. Somaalias elab kokku 14 miljonit inimest, kelledest 6 miljonit vajab abi ja 3 miljonit elupäästvat abi. Somaalimaal,
LOE EDASI